1 Maji, taksistët e Vlorës protestojnë para bashkisë

Taksistët e Vlorës kanë protestuar para bashkisë mëngjesin e të martës, pikërisht në ditën e punëtorëve.

Ata kërkojnë mbështetjen nga ana e pushtetit lokal, kundër piraterisë, vendparkimeve dhe taksave.

“Stop Piraterisë”, “Na lejoni tu shërbejmë qytetarëve”, “Pushtetar: Shteti ligjor dhe BE kërkojnë zbatimin e ligjit”, “Dua parkimin tim, kam paguar taksat”, janë disa prej pankartave, ku nuk mungon as ajo “Rroftë 1 maji, Dita e Punëtorëve”.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Detajet: Kokaina dyshohet se vinte nga Kolumbia, sinjalizimet erdhën nga të huajt

Një sasi e kosiderueshme kokaine është sekuestruar brenda një kamioni në Portin...
Read More