10 portretet mbretërore që mund të shihni në LondërNëse keni vendosur të vizitoni Londrën, udhëtimi do të mbetet i paharrueshëm.

Londra ofron mrekulli pa fund që çdo vizitor do të donte t’i shikonte.

Por sot do t’ju ofrojmë nje detaj nga museu National Portrait Gallery, London.

Dhe pikërisht 10 portretet mbretërore që mund të shihni në Londër ne museun National Portrait Gallery.

Secili prej mbretërorëve ka një histori të lavdishme dhe një portret për ta bërë të përjetshme fytyrën..

Shijoni foto galerinë e pikturave.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

A e porositi ky milioner vrasjen e gazetarit?

    Vrasja e tij tronditi jo vetëm Sllovakinë, por mbarë Bashkimin...
Read More