100 të vdekur dhe qindra të lënduar nga tërmeti në Kinë

Tërmeti i fuqisë 6,6 ballë sipas shkallës Rihter, i cili ka goditur pjesën perëndimore të Kinës ka shkaktuar vdekjen e rreth 100 personave dhe mijëra të tjerë janë të lënduar, transmeton AFP.

Në bazë të vlerësimeve të para, Komisioni kinez për situata të jashtëzakonshme njoftoi se në tërmetin e shkaktuar në provincën Sechuan janë dëmtuar rreth 130.000 shtëpi, transmeton agjencia franceze lajmeve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur Profesor Gilman Bakalli

Është ndarë sot papritur nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gilman Bakalli....
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.