13 gjërat që Nicole Kidman dhe Tom Cruise kanë thënë për martesën e tyre të mëparshme

Para se Nicole Kidman të gjente dashurinë me bashkëshortin Keith Urban, aktorja kaloi tërë vitet 90-të e martuar me Tom Cruise.

Çifti u takua për herë të parë në vitin 1989, gjatë testimit të Nicole për filmin “Days of Thunder”, dhe u martuan pak më vonë, më 24 dhjetor 1990.

Gjatë marrëdhënies së tyre, Nicole dhe Tom luajtën së bashku në filma si “Far and Away” dhe “Eyes Wide Shut”, po ashtu bëne edhe disa paraqitje të tjera magjepsëse së bashku, si edhe adoptuan dy fëmijë, Connor dhe Isabella.

Në shkurt 2001, megjithatë, Tom, papritmas, paraqiti kërkesën për divorc, duke cituar “dallime të papajtueshme” dhe duke kërkuar kujdestari të përbashkët për fëmijët e tyre.

Arsyeja për ndarjen e tyre është ende pak e mjegullt, edhe pse ka pasur ndërkohë thashetheme që besimi i Tom si Scientologist luajti një rol. Të dy folën gjithashtu rrallë për atë që gaboi në vitet pas ndarjes së tyre, por ata (kryesisht Nicole) kanë zbuluar detaje të vogla rreth martesës së tyre në vitet e fundit. Këtu është gjithçka që Tom dhe Nicole kanë thënë për martesën e tyre që nga ndarja e tyre.

Tom për Nicole

 • “Ne kemi rritur fëmijë … Unë e dua Nic shumë, nuk ka asnjë dyshim”.
 • “Unë dua që Nicole të jetë e lumtur. Kjo është ajo që unë dua”.
 • “Ku jam me Nic, është një vend i mrekullueshëm”.

Nicole për Tom

 • “Isha kaq e re kur u martova. Shikoj pas tani dhe ndihem si: ” Çfarë? ” Ju shikoni Taylor Swift, dua të them se sa e vjetër është ajo? Ajo është 26. Unë kisha dy fëmijë kur isha 27 vjeçe dhe isha e martuar prej katër vjetësh, por kjo ishte ajo që unë dëshiroja “.
 • “Kam rënë si e çmendur, me pasion në dashuri me Tom. Do të kisha shkuar në fund të botës për të”.
 • “Isha kaq e re! Ka diçka mbi atë llojekzistence që, nëse vërtetë përqendrohesh vetëm me njëri-tjetrin dhe je në atë flluskë, është shumë helmuese, sepse janë vetëm ata të dy. Dhe është vetëm një tjetër person që po e kalon atë. Kjo situatë ju sjell shumë afër, dhe është thellësisht romantike “.
 • “Jeta jonë së bashku ishte e përkryer. Më është dashur një kohë shumë e gjatë për t’u shëruar, ishte një tronditje për sistemin tim”.
 • “Kjo ishte një marrëdhënie e shkëlqyeshme! Mendoj se ajo vazhdoi rrugën e saj. Jam dëmtuar me të vërtetë dhe nuk jam e sigurt nëse dashuria dhe martesa do të më ndodhnin përsëri”.
 • “Unë kam qenë me fat në moshën 22 vjeçare që takova dikë që më ka mahnitur, i cili mundi të më mbajë të interesuar. Une shkova në audicionet e “Days of Thunder” dhe Tom ishte ai që u ngrit dhe më shtrëngoi dorën. Dhe vetëm kujtoj energjinë që kaloi përmes meje. “
 • “Unë u bëra e famshme shumë e re. U bëra shumë e famshme për shkak se isha bashkëshortja e dikujt. Ndjeva se u bëra yll vetëm nga shoqëria. Nuk mendova se filmat e mi të hershëm ishin shumë të mirë, prandaj dhe mendoja të isha disi e mënjanuar, mendoja se nuk meritoj të jem këtu. Ne do të shkonim në Oscar dhe mendoja “ jam këtu për ta përkrahur atë”. Mendoja se ishte detyra ime të vishja një fustan të bukur dhe vetëm të shihesha por të mos dëgjohesha “.
 • “Prej minutës kur Tom dhe unë u martuam, dëshiroja të kisha foshnja. Ne e humbëm fëmijën herët, dhe kjo ishte shumë traumatike”.
 • “Nuk dua të heq asgjë nga 11 vjet me atë njeri, që ka qenë me të vërtetë i rëndësishëm. Vërtetë, për fëmijët tanë, ata ishin mes dashurisë. Nuk ishte keq. Dhe tani ne jemi në mes të një zhvillimi të ri dashurie.”
 • “Unë dua ta nderoj atë martesë për atë që ishte, dhe nuk ka asgjë për të cilën do të flisja apo shtoja në lidhje me këtë. Nuk kam diskutuar kurrë për ndërlikimet e saj dhe unë kurrë nuk do të diskutoj”.
Shkruar Nga
More from Redaksia

Nuk ka vend për alarm: Buxheti po kalon nga akademia te shkenca

Nga Klementin Mile Vendimi i kryeministrit për t’i ndërprerë Akademisë së Shkencave...
Read More