22 të vrarë nga sulmet ajrore në Jemena

sulmet-ajrore-ne-jemena

Në sulmet ajrore në një treg, të cilin e kreu koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite me mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë gjetur vdekjen22 civilë, transmeton AP.

Agjencia e lajmeve SABA njoftoi të shtunën se edhe tetë persona janë plagosur në bombardimin e tregut Koka në perëndim të provincës Hodeid dhe ka shtuar se aeroplanët kanë vazhduar të fluturojnë, duke përhapur frikën dhe parandaluar njerëzit që t’iu ndihmojnë të plagosurve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Bangladeshi dhe Mianmari bëjnë marrëveshje për kthimin e Rohingya-ve

Bangladeshi ka nënshkruar marrëveshje me Mianmarin për rikthimin e qindra-mijëra myslimanëve Rohingya,...
Read More