23-vjeçarja shpallet Miss Globe, Shqipëria lajm në mediat botërore

Mbrëmjen e kaluar, 55 bukuroshe nga vende të ndryshme të botës janë bërë bashkë në eventin e Miss Globe, i cili organizohet nga regjizori Petri Bozo.

Miss Globe 1

Picture 1 of 5

Konkursi i bukurisë u prezantua nga çifti Bombaj, ku kurora jju dha 23-vjeçares nga Vietnami Khanh Ngan. Në vendin e dytë u zgjodh Miss Philipinet, Nelda Ibe që është edhe shoqëruesja e parë e Miss-it. Shqipëria u përfaqësua nga 16 vjeçarja Alesia Çoku, e cila fitoi vendin e tretë si shoqëruese e Miss-it. Ndërkohë që dy shoqërueset e tjera ishin Miss Siberia dhe vendin e katërt e rrëmbeu Cape Verde.

Çmimet e tjera

Miss Talenti: Afrika e Jugut
Miss Miqësia: Armenia
Kostumi më i mirë kombëtar: Nikaragua
Miss Disco Queen: Rumania
Miss Vajza e artë: Moldavia
Miss Bota e Spektaklit: Siberia
Miss Fotozhenia: Kosova

Shkruar Nga
More from Revista User

Oprah Winfrey dhe debati mbi garën presidenciale për vitin 2020

Vetëm disa ditë pas fillimit të vitit 2018, kanë filluar debatet mbi...
Read More