23-vjeçarja shpallet Miss Globe, Shqipëria lajm në mediat botëroreMbrëmjen e kaluar, 55 bukuroshe nga vende të ndryshme të botës janë bërë bashkë në eventin e Miss Globe, i cili organizohet nga regjizori Petri Bozo.

Miss Globe 1

Picture 1 of 5

Konkursi i bukurisë u prezantua nga çifti Bombaj, ku kurora jju dha 23-vjeçares nga Vietnami Khanh Ngan. Në vendin e dytë u zgjodh Miss Philipinet, Nelda Ibe që është edhe shoqëruesja e parë e Miss-it. Shqipëria u përfaqësua nga 16 vjeçarja Alesia Çoku, e cila fitoi vendin e tretë si shoqëruese e Miss-it. Ndërkohë që dy shoqërueset e tjera ishin Miss Siberia dhe vendin e katërt e rrëmbeu Cape Verde.

Çmimet e tjera

Miss Talenti: Afrika e Jugut
Miss Miqësia: Armenia
Kostumi më i mirë kombëtar: Nikaragua
Miss Disco Queen: Rumania
Miss Vajza e artë: Moldavia
Miss Bota e Spektaklit: Siberia
Miss Fotozhenia: Kosova

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Digjet në rrethana të dyshimta gomonia në Orikum

Një gomone është djegur në rrethana të dyshimta. Ngjarja ka ndodhur në...
Read More