29 të arrestuar pas zgjedhjeve në Paris

paris

Protestuesit anti-fashistë janë përleshur me policinë në Paris pas shpalljes së rezultateve të fundit të raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale franceze të dielën.

Raportohet për 29 arrestime dhe lëndime të lehta për gjashtë policë dhe tre protestues.

Protestuesit e majtë “antifashistë” dhe “anti-kapitalistë” ishin kundër Macron dhe Le Pen.

Kandidatët për president të Francës, Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen kanë shkuar në balotazh.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rama për maturantët: Kini durim për raundin e dytë të regjistrimeve

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar sot të gjithë maturantëve me një...
Read More