3 arsyet pse flokët kaçurela dinë si ti çmendin meshkujt

Femrat që i kanë flokët me kaçurrela dhe aq më tepër natyrale, ashtu si dikur edhe sot vazhdojnë e konsideroheshin shumë tërheqëse në sytë e meshkujve.Intv.al ju sjell disa arsye pse ndodh kjo gjë edhe në ditët e sotme, pra pse ende preferohen. Ato duken më sensuale me flokët e tyre, edhe pse kanë dëshirë që të duken me flokë të drejta sa për ndryshim.

Ekspertët sugjerojnë të mos i ndryshojnë flokët e tyre, ja arsyet:

1.Flokët natyrale janë seksi

Sipas intv.al t’i mbani flokët sa më natyrale, tregon vetbesim. Kjo cilësi është tërheqëse për meshkujt, prandaj i pëlqejnë më shumë.

2. Flokët e fryra nga kaçurrelat janë joshëse

Sondazhet ku kanë marrë pjesë shumë meshkuj, nga e gjithë bota kanë treguar se flokët e fryra te femrat janë joshëse. Efekti që japin te gjinia mashkullore është i dukshëm.

3.E tregojnë fytyrën më bukur

Flokët kaçurela e tregojnë fytyrën më bukur. Ato nxjerrin në pah më shumë tiparet e fytyrës në mënyrën më të mirë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Mariza Ikonomi rrëfehet për jetën private

Për të parën herë, këngëtarja Mariza Ikonomi thyen akullin dhe rrëfen për...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.