400 miliarderë e milionerë amerikanë kërkojnë që të mos u ulen taksat

Gazeta Uashington Post raporton se 400 miliarderë e milionerë amerikanë i janë drejtuar me një letër publike Kongresit, ku i bëjnë thirrje që të mos ua ulë taksat të pasurve.

Në paketën fiskale që po përgatisin kongresmenët dhe senatorët republikanë, parashikohen ulje të ndjeshme të taksave për amerikanët më të pasur.

Firmëtarët e letrës publike, ndër të cilët përfshihen miliarderë të njohur si Stiven Rokfeler, Xhorxh Soros, Ben Kohen, Xherri Grinfild, etj., i bëjnë thirrje Kongresit që të ulë pabarazinë në të ardhura, duke rritur taksat për njerëz si ata dhe duke ulur taksat për shtresën e mesme e të varfër.

Shkruar Nga
More from Revista User

Shpëtoni trikot të cilat janë zvogëluar gjatë larjes: Mos u dëshpëroni, ekziston zgjidhja!

Nëse ju ka ndodhur që ndonjë pjesë rrobash nga leshi e keni...
Read More