49 shtetas të Serbisë kanë shkuar të luftojnë për ISIS-in

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka deklaruar se 49 persona nga Serbia janë regjistruar se kanë shkuar të luftojnë për grupin terrorist ISIS.

“Disa janë vrarë, disa ende janë atje”, ka thënë Stefanoviq për mediat serbe.

Ai duke folur për situatën e sigurisë në vend ka vlerësuar se ajo është e mirë dhe se Policia serbe po bën çdo gjë që ashtu edhe të mbetet.

Shkruar Nga
More from Revista User

E rrahën me shkop bejsbolli, shefi i burgut 313: Njëri më goditi në kokë, dy të tjerë…

Detaje të tjera dalin në dritë nga dhunimi i shefit të regjimit...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.