5 fakte interesante për karakterin e femrave që të gjithë duhet t’i dinëFemrat mund të jenë qenie shumë interesante sidomos tani që ekziston një klishe për pamundësinë e të kuptuarit të tyre. Mund të mendoni edhe se lidhja mes trupit të një femre dhe një mashkulli ka vetëm ndryshime nga ata që duken pa mundim, por nuk është e vërtetë.

Femrat dhe meshkujt janë shumë të ndryshëm, prandaj po ju paraqesim 5 fakte interesante për trupin e femrës që e diferencojnë nga meshkujt.

  • Qafa e një femre është më fleksible se e meshkujve.
  • Femrat i besojnë meshkujve që i përqafojnë për më shumë se 15 sekonda.
  • Femrat janë më të mira në të bërin e dy ose më shumë punëve në të njëjtën kohë, kjo për shkak të mënyrës si funksionin truri i tyre.
  • Lidhja e mirë e trurit të femrës ndikon edhe në shqiptimin e fjalëve. Femrat mund të shqiptojnë 8.000 fjalë brenda një dite, ndërsa meshkujt vetëm 4.000.
  • Femrat e ndjejnë më shumë se meshkujt dhimbjen, por arrijnë ta kalojnë më lehtë se meshkujt për shkak të nivelit të lartë të estrogjenit.
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Topalli thumbon PD për Xhisielën: Çfarë bëmë ne për të, përveçse e përdorëm për qëllime politike

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar ashpër lidhur me rastin e dhunimit të...
Read More