52 shqiptarë do të riatdhesohen

1409237514ahp0009-jpgsv0

Pas pak minutash pritet riatdhesimi i 52 shqiptarëve, të cilët qëndronin me dokumenta të parregullta në Belgjikë, Hollandë dhe Luksemburg.

Shqiptarët pritet të mbërrijnë në Rinas rreth orës 13:30.

Riatdhesimi i shqiptarëve, pas një operacioni të organizuar nga Belgjika në koordinim me Frontex.

Eskorta që do shoqërojë të riatdhesuarut është tërësisht e përbërë nga punonjës të Policisë Kufitare Shqiptare.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gjen vdekjen një nxënës në Elbasan

Një nxënës ka mbërritur i vdekur në Spitalin e Elbasanit. Ngjarja e...
Read More