52 vite burg për grupin e Lazaratit52 vite burg në total ka dhënë Gjykata për Krimet e Rënda për të ashtuquajturin “Grupi i Lazaratit”.

Arbion Aliko është ai që ka marrë dënimin më të madh. 13 vite burg ka dhënë gjykata për të, ndërkohë që Gurgaz Skënderi është dënuar me 11 vite burg.

Nga 10 vjet burg janë dhënë për Erik Skënderin dhe Alfred Prokon, ndërsa Beqo Brahimi është dënuar me 8 vite.

Të pandehurit u shpallën fajtorë për ngjarjet e qershorit 2015, ku mbeti i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit efektivi i RENEA-s, Ibrahim Basha.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Lirohen dy anëtarët shqiptarë të bandës së hajdutëve, ja kodi që përdornin

15 ditë pas arrestimeve të bëra nga karabinierët italianë kundër një bande...
Read More