7 shenjat që tregojnë se keni të bëni me një tradhtar të sëmurë!Kur flasim për tradhëti, përfshihen një milion emocione të ndryshme. Realiteti i trishtuar është se ne të gjithë njohim dikë që është i ngatërruar me një mashtrues. Ndonjëherë është e lehtë të thuhet se sa të bëhet, por cilat janë shenjat paralajmëruese për të kuptuar nëse një person është një tradhtar serial?

Ju keni qenë ajo tjetra në të kaluarën

Nëse e keni filluar marrëdhënien tuaj si ajo tjetra, shanset janë që do t’ju ndodhë e njëjta gjë. Ju duhet të dini shenjat paralajmëruese. Nëse mendoni se ka ndryshuar, sepse vërtet don një angazhim me ju, jeni të verbër.

Ai nuk ndihet shumë fajtor për të pranuar se ka tradhtuar

Nëse ai kurrë nuk do të pranojë se ka tradhtuar dikë në të kaluarën ose me ty, është një tregues i madh se ai as nuk ndihet keq për të. E gjitha varet se si u zbulua apo u rrëfye. Nëse ai zbulohet, por nuk dëshiron që ju ta dini se ai e ka bërë atë më parë, atëherë ai do të dalë përpara, nëse nuk do ta bëjë, atëherë ai nuk do të kërkojë falje për ndonjë gjë. Nëse nuk ka absolutisht ndonjë plan për të ta thënë, ndoshta do të vazhdojë të ketë ato zakone.

Ai nuk ju prezanton me asnjë

Nëse ju keni qenë me këtë njeri për një kohë dhe nuk keni takuar një person të tijin ende, është shumë e mundshme që nuk jeni mjaft i rëndësishëm për të. Kjo mund të jetë sepse ju jeni opsioni i tij i dytë dhe po jeton një jetë të dyfishtë me ju.

Nuk ekziton në jetën e tij përtej çiftit

Kur nuk ka shenja të ekzistencës në jetën e tij, ky është një tjetër flamur i rëndësishëm i kuq. Nëse nuk i publikon fotot tuaja ose nuk ju merr me vete, merreni këtë si shenjë.

Miqtë e tij janë në hije

Ju mund t’i keni njohur miqtë tuaj nga situata të tjera ose nga ajo që dini rreth tyre mund të shihni disa shenja paralajmëruese. Por nëse ata duken si fëmijë ose si ndikim të keq, ka një shans të mirë që ata do të dinë se jeni duke u mashtruar ose se ata po e lejojnë atë t’ju mashtojë.

Gjithmonë gjen justifikime për të mos bërë diçka me ju

Kur shkoni për të bërë plane me të, a ka gjithmonë një justifikim për t’u larguar nga premtimet që të ka bërë? Apo gjithmonë ju duket i zënë kur përpiqesh të filloni gjërat? Takimet dhe daljet nuk duhet të jenë gjithmonë në diskrecionin tuaj. Duket se ai po fsheh diçka dhe kjo është shumë e dyshimtë.

Bëhen i dashuri i vitit në mënyrë sporadike

Tradhtarë të mëdhenj kalojnë momente në të cilat ata veprojnë si dashnorët e vitit. Ata bëhen tepër dashamirës, ju përkëdhelin me dhurata ose takime dhe nuk ju japin asgjë, përveç vëmendjes së tyre. Kjo është një shenjë se ai ndoshta ka nevojë për diçka që ta kalojë kohën që kur ai u lirua nga të tjera për njëfarë kohe.

Ne gjithmonë shkojmë në situata me qëllimet më të mira dhe shpresojmë për të mirën. Këto flamuj të kuq nuk mund të jenë aq të dukshme sa mendojmë. Ju duhet të vini re zakonet tuaja dhe gjithmonë të jeni të kujdesshëm. Tradhtarët serialë janë më të mirë për të gënjyer dhe e kanë bërë deri në atë pikë sa kanë mësuar artin. Dhe nëse ndonjëherë ju akuzon me shaka se jeni paranojak, merreni si konfirmimin më të madh se dyshimi juaj është i fortë dhe nuk jeni gabim.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Çifti shqiptar kapet me 600 mijë paund kokainë, 4.5 kg u gjet tek parmaku

Dy anëtarët shqiptarë të grupit të krimit të organizuar u burgosën pas...
Read More