8 policë ushtrojnë dhunë ekstreme ndaj 20-vjeçarit në Velipojë

Rreth orës 22:36 mbrëmjen së djeshme, një ngjarje e pazakontë ka çuditur pushuesit e plazhit të Velipojës.

Në rrugën kryesore, rreth 8 policë (3 rrugorë dhe të tjerët më furgon) kanë ndaluar një djalë rreth të 20-tave duke përdorur një ton të ashpër dhe dhunë fizike.

Dakort mor burr po pse bërtet?!- ka qenë përgjigja e djalit, ajo që i ka acaruar më shumë 3 prej policëve, të cilët shkuan ta nxirrnin me forcë nga makina e tij tip “Polo” ngjyrë gri e ta përplasnin sipër kofanos ndërkohë që i kishin vënë duart në fyt.

Sipas dëshmitarëve për “JOQ.al”, djali nuk kishte respektuar vizat e bardha dhe policët kishin gjetur një arsye për ta trajtuar si kriminel.

Kishin qenë banorët dhe tregtarët e zonës ata të cilët i kishin dalë në mbrojtje djalit po policët nuk i kishin vënë veshin duke e shtyrë me forcë në furgonin e tyre.

Dëshmia e mbërritur në redaksinë tonë:

“Pershendetje JOQ. Sonte rreth ores 22:36 ne plazhin e Velipojes para gjithe pushuesve ne rrugen kryesore, kto te ashtuquajturit “Policë” ndaluan nje çun dhe i thane te dilte nga makina duke i bertitur. E vetmja gje qe ai çun foli ishte “Dakort mor burr po pse bertet”.

Kaq mjaftoi qe ato ta nxirrnin me force nga makina, e kapen nga fyti dhe e perplasen siper makines se tij dhe 3 veta e kane marre furishem e shtyre ne fugonin e tyre. Ishin rreth 8 police, 3 rrugore dhe te tjeret me furgonin e tyre. Ne video dallohet dhe nje tregtare e cila ju bertet policve dhe i thote qe po e trajtoni si kriminel, kur e verteta ishte qe çuni s’kish respektuar vizat e bardha me cfare degjova”.

“Mbas 5 minutash furgoni hapi serish krahun dhe eshte ne videon e dyte qe shume kalimtare po denonin ashper sjelljen e tyre kundrejt djalit dhe e vetmja pergjigje e marre prej tyre ishte “Ikni n’puj tuj se s’dini gja ça ka ba ky djal” kur realisht te gjithe e degjuam tek i thonin djalit qe pse nuk ndalove se kishte njerez ne qarkullim. Theksoj qe djali ishte rreth 18-20 vjeç”,- deklarojnë të pranishmit në ngjarje për redaksinë tonë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Me një qen në shtëpi më pak fëmijë alergjikë

Fëmijët të cilët kanë lindur në një shtëpi që ka të paktën...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *