8 të arrestuar për vrasjen e gazetares në Maltë

Policia në Maltë ka arrestuar tetë persona për vrasjen e gazetares Daphne Caruana Galizia, e cila me shkrimet e saj kishte qenë kritike e zëshme e qeverisë.

Ajo u vra afër shtëpisë së saj më 16 tetor, në një sulm me bombë që tronditi vendin.

53-vjeçarja ishte e njohur pasiqë në faqen e saj personale akuzonte politikanët më të lartë të shtetit për korrupsion.

Qeveria ofroi shpërblim prej 1 milion eurosh për informacione rreth vrasjes së saj.

Ekspertët ndërkombëtarë, përfshirë edhe FBI-në, u thirrën për të ndihmuar në hetim.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e mërkurë 7 shkurt 2018

Dashi Venusi dhe Marsi përforcojnë emocionet dhe bëjnë të mundur ndryshime të...
Read More