“A mund të ndaloni? Ju lutem boll më! Mjaftoi ‘lumturia’ që i dhatë në të gjallë”Miku më i mirë i gazetares Adelajda Xhamani, e cila u nda nga jeta krejt papritur te dielen, Eraldo Rexho ka reaguar ashpër në profilin e tij në rrjetet sociale duke kërkuar që të mos shkruhet më për vdekjen e gazetares në media.

Adelajda 1

Picture 1 of 2

Ja statusi i tij i plotë:

A mund të ndaloni? Ju lutem ndaloni, në emër të Adelës, të shpirtit të saj. Boll më! U bënë më shumë se 24 orë që shkruani për të; ju që “e deshët shumë”, që ishit “miqtë e saj të ngushtë”, që ju qau hallin; ju që mendoni se mund të analizoni çdo situatë, që nxirrni arsye nga mosarsyeja juaj, që përdorni edhe vdekjen për pak vëmendje, ju kërkoj të pushoni. Lëreni të prehet në paqe; mjaftoi e gjithë “lumturia” që i dhatë në të gjallë. Ah dhe nëse ju ka mbetur pak respekt për veten dhe punën tuaj, mos e bëni lajm edhe këtë status të mikut të Adelës, që bashkë me të gjithë ata që e deshën, nuk po e lini ta vajtojnë siç e meritonte Adela.

Do shkruaj për Adelën që njihja unë, atë me të cilën kalova thuajse çdo ditë, në 6 vitet e fundit të jetës sime… Ndoshta një ditë, do shkruaj!

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Sarandë, bie dëborë pas 16 vitesh

Pas 16 vjetësh ka rënë dëborë edhe në Sarandë. Reshjet kishin intensitet...
Read More