Adea Shabani: Gjendet trupi i groposur i aktores shqiptare, dyshimet kush e vrau 

Vjen lajmi shokues për familjen e aktores shqiptare Adea Shabani, e zhdukur prej shkurtit pa asnjë gjurmë.

Sipas Lapsi.al, zyrtarët e policisë në Los Angelos thanë se besojnë se kanë gjetur trupin e aktores dhe modeles nga Maqedonia, Adea Shabani, në një varr të cekët.

Sipas policisë, mbetjet e gjetura rreth 50 milje larg Sakramentos besohet se i përkasin 25-vjeçares së zhdukur një muaj më parë.

Policia tha se beson se Shabani është vrarë.

Dyshohet se i dashuri i saj, Christopher Spotz, i cili ishte i fejuar me një grua tjetër, është i përfshirë në vdekjen e saj.

Spotz ka vrarë veten javën e kaluar, pasi ishte ndjekur nga policia.

Policia tha se autopsia do të përcaktojë se si ka vdekur Shabani. Shabani është parë për herë të fundit më 23 shkurt me Spotz në Hollivud, tha policia.

Aktorja Shabani ka lënë Maqedoninë për të studiuar aktrimin në SHBA dhe ka jetuar atje për më pak se dy vjet.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Botimi i UET-Press, ‘Provokatori’ Nano: Dy gjëra nuk ia fal Enver Hoxhës

  Ka përfunduar Panairi i Librit në Tiranë dhe interesi ka qenë...
Read More