Adelajda vuante nga epilepsia? Mjekja: Pallavra!Do kishte shenjaNdarja nga jeta në moshë të re e gazetares Adelajda Xhamani ka prekur së tepërmi opinionin publik, ku prej ditësh së djeshme ka pasur jo pak mesazhe prekëse. Xhamani u shua krejt papritur, duke mos lënë pas asnjë shenjë, që të vërtetonte këtë vdekje tragjike.

4-1

Picture 1 of 2

Disa media raportuan se gazetarja vuante nga epilepsia, madje edhe deklarata e policisë e pohonte diçka të tillë, duke ngritur dhe dyshime se pikërisht kjo sëmundje të ketë qenë dhe shkaktarja e ndarjes nga jeta të Xhamanit.

Mjekja e QSUT, Teuta Kamberi Alizoti, ka përjashtuar në mënyrë të prerë që gazetarja të ketë vuajtur nga sëmundja e epilepsisë, duke i quajtur raportimet e mediave pallavra. Duke u bashkuar me dhimbjen për ikjen e saj në moshë të re, mjekja sqaron arsyet pse ajo nuk ishte e prekur nga kjo sëmundje.

“Pallavrat e mediave..ka qene epileptike..?! E para nuk e kam egzaminuar kurre per 25 vjet… por edhe sikur… pastaj…c’fare lidhje ka me atakun kardiak?! Ta zeme se ka qene me epilepsi dhe eshte futur ne status epileptik.. do te kishte shenja goditje duke u perplasur me orendite perqark..duke qene vetem.. Shikoni se mos dikush tjeter ka qene shkaktar.. Ajo jetonte vetem..dhe policia tha nuk kishte shenja goditje.. Ku ishte mjeku ligjor..te vdesesh nga epilepsia eshte e pamundur te mos lesh gjurme…si psh urinim te pavullnetshen..kafshim te gjuhes..trauma..etj.. ky ne konteksin e nje statusi epileptik.. sipas jush… Per mua ajo vajze kishte shume per te thene. por nuk e lane ta thoshte… U prehsh ne paqe zemer.. Uroj te gjehet e verteta jote.. Te jesh engjell nuk eshte keq ne kete bote te shemtuar..”, shkruan mjekja në ‘FB’.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Turjan Hyska i rikthehet muzikës, këngë kushtuar “dashurisë së vjetër”

https://www.youtube.com/watch?v=dcqq2CIXZww Pavarësisht se për shumë kohë e kemi parë në rolin e...
Read More