Adele, artistja femër më e pasur në Britaniadele

Adele tani është këngëtarja më e pasur në Britani dhe në Irlandë, pasi pasuria e saj është rritur gati 50% nga viti i kaluar.

Sipas listës vjetore të “Rich List Sunday Times”, shifra e deponimit të saj në bankë është fryer për 85 deri në 125 milionë paund.

Përveç Adele artisti tjetër që kryeson listën e personave me më së shumti fitime, është edhe Paul McCartney dhe gruaja e tij Nancy Shevell.

Mbrapa nuk mbetet as grupi U2 që vitin e kaluar kanë fituar një shumë tejet të madhe parash falë koncerteve të radhës.

Shikoni më poshtë listën e plotë të publikuar nga “Sunday Times”:

1. Sir Paul McCartney and Nancy Shevell, £780m

2. Lord Lloyd-Webber, £740m

3. U2, £548m

4. Sir Elton John, £290m

5. Sir Mick Jagger, £250m

6. Keith Richards, £235m

7. Olivia and Dhani Harrison, £210m

8. Michael Flatley, £200m

9. Ringo Starr, £200m

10. Sting, £185m

11. Eric Clapton, £170m

12. Sir Rod Stewart, £170m

13. Roger Waters, £165m

14. Sir Tom Jones, £160m

15. Sir Tim Rice, £152m

16. Robbie Williams, £150m

17. Ozzy and Sharon Osbourne, £140m

18. Charlie Watts, £130m

19. Adele, £125m

20. Brian May, £125m

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Të mençurit nuk e duan shoqërinë

Të gjithëve ju është e njohur se sa është i rëndësishëm shoqërimi...
Read More