Afganistan: Nga sulmet ajrore janë vrarë së paku 13 militantë

Zyrtarët afganë thanë sot se së paku 13 militantë, përfshirë 5 pjesëtarë të Shtetit Islamik, janë vrarë nga sulmet ajrore në gjithë Afganistanin, gjatë 24 orëve të kaluara.

Ministria e brendshme e Afganistanit, nëpërmjet një njoftimi, tha se forcat e sigurisë “i kanë shtuar operacionet kundër terroriste” ndaj “grupeve militante antiqeveritare”.

Sulmet ajrore janë kryer në provincën juglindore, Paktika, dhe në provincat veriore, Jowzjan dhe Sar-e Pul.

Shkruar Nga
More from Revista User

Sherr me armë dhe grushte në selinë e PS në Shkodër, i pranishëm edhe Ditmir Bushati

Ishte parashikuar që të inagurohej mbrëmjen e së martës por situata ka...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *