Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës në varrim – 17 të vrarëNga një sulm vetëvrasës me bombë janë vrarë së paku 17 vetë dhe 13 të tjerë janë plagosur, gjatë një ceremonie të varrimit në qytetin lindor Jalalabad të Afganistanit.

Një zyrtar i provincën Nangarhar, i tha Radios Evropa e Lirë se “eksplodimi ishte shkaktuar nga materiali i fshehur në një motoçikletë” dhe ka shtuar numri i të vrarëve mund të rritet, pasi disa të plagosur janë në gjendje kritike.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Rusia zhvillon armën radio-elektronike që mund të shkatërrojë ushtri të tëra

Shkencëtarët rusë po zhvillojnë një armë të re me radio-elektronike që është...
Read More