Aksident ajror në Kolumbi: 76 të vdekur dhe 5 të mbijetuar



1480406876_aksi

Policia kolumbiane ka publikuar shifrat zyrtare të aksidentit ajror të ndodhur në Medellin, ku avioni që transportonte futbollistët e ekipit Brazilian të futbollit Chapecoense u rrëzua për shkak të motit të keq.

Sipas shifrave zyrtare, 76 është numri i të vdekurve, ndërsa 5 ai i të mbijetuarve.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm teksa ekipi brazilian po udhëtonte në Kolumbi për t’u ndeshur me Atletico Nacional në finalen e Kupës së Amerikës Latine.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ndarja nga jeta e Kryekomisarit, dedikimi i vajzës: Më këpute ba!

Një nga drejtuesit më të njohur të Policisë së Tiranës është ndarë...
Read More