Aktorja britanike me këpucë të punuara nga gratë e Kosovës

Brendi britanik “L.K.Bennett” dhe “Women for Women International” kanë sjellë së fundi koleksionin e kepucëve #heartandsole (zemër dhe shputë) të qëndisura nga gratë e Kosovës.

kepuce

Picture 1 of 2

Fitimi nga ky koleksion u dedikohet fuqizimit të grave që mbijetojnë nga lufta, kurse rrobat e LK Bennett, ndër tjera, i veshë edhe bashkëshortja e Princit britanik William, Kate Middleton.

Këpucët e dizajnuara nga gratë e Kosovës i ka mbathur së fundi aktorja e famshme britanike Helen Mirren, e cila përpos që ka mbështetur këtë iniciativë, ajo edhe ka lavdëruar dizajnin e punuar nga gratë e Kosovës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zbulohet: Kjo është mega-bomba 15 ton e Donad Trump, për shkatërrimin e Koresë së Veriut

Donald Trump ka shokuar botën kur ra bomba ‘nëna e të gjitha...
Read More