Aktorja e njohur e Hollivudit ndërron jetë një ditë pas vdekjes së vajzës së sajMandatory Credit: Photo by CROLLALANZA/REX Shutterstock (192749a) DEBBIE REYNOLDS DRUG FREE PARTY IN HOLLYWOOD, AMERICA - 1991

Aktorja amerikane, Debbie Reynolds, ndërroi jetë një ditë pas vdekjes së vajzës së saj, po ashtu aktore e famshme, Carrie Fisher. Lajmi për vdekjen e Reynolds u dha nga djali i saj Todd Fisher, i cili sqaroi se ajo ndërroi jetë në spital ku u dërgua pasi kishte pësuar një ishemi.

84-vjeçarja Debbi Reynolds, një legjendë e Hollivudit, njihet më shumë për rolin e saj në muzikorin e vitit 1952 “Singining in the rain”, ku ajo aktronte përballë Gene Kelly.

Vajza e saj, Carrie Fisher, e njohur për rolin e “Princeshës Leia” në serinë “Star Ëars”, ndërroi jetë të martën në moshën 60-vjeçare pas një infarkti. Djali i Debbie Reynolds, Todd Fisher, duke lajmëruar vdekjen e nënës së tij tha se ajo ishte tashmë me Carrien, ndërsa kishte lënë familjen me zemër të thyer.

Fisher shtoi se dhimbja për vdekjen e të bijës ishte shumë e madhe për Reynolds, e cila raportohet se u ndie keq pikërisht ndërsa diskutonte planet e funeralit të Carrie Fisher me djalin Todd.

Homazhet për Reynolds kanë ardhur nga e gjithë bota e artit dhe fansat e shumtë, duke pasuar ato të një dite më parë për vajzën e saj të ndjerë. Reynolds ishte gjithnjë aktorja protagoniste në muzikorët e suksesshëm të Hollivudit në vitet ‘50-‘60.

Ajo mori famë dhe statusin e një yll të kinemasë me “Singing in the rain” kur ishte vetëm 19-vjeç. Me vlerësimeve të shumta, ajo mori në vitin 2015 atë për një karrierë plot arritje të cilën ja paraqiti vajza e saj Carrie Fisher.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vetëm 15 minuta mjaftojnë për vithe seksi dhe për këmbë të bukura

Për formësim perfekt të vitheve dhe për këmbë të forta nuk janë...
Read More