Alarm për bombë në hekurudhën e Moskësmoske

Policia ruse është duke hetuar personin, i cili të shtunën ka dërguar një alarm të rrem për vendosjen e eksplozivit në stacionin hekurudhor Kursk në Moskë, për shkak të të cilës më shumë se 200 persona janë evakuuar nga hapësirat e stacionit.

“Nuk është gjetur kurrfarë eksplozivi gjatë kërkimit të hapësirës. Stacioni hekurudhor po punon si zakonisht. Policia ka ndërmarrë masa për identifikimin dhe arrestimin e personit që ka dërguar alarmin e rrejshëm anonim”, thuhet në komunikatën e Shërbimit të Njësisë për komunikacion të Ministrisë së Punëve të Brendshme ruse, transmeton TASS.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ndeshja me Shqipërinë, Elisha Levy: Të gjithë e njohën aftësinë e skuadrës shqiptare.

Siguria ka qenë kryefjala e vizitës së Izraelit në Shqipëri, por afrimi...
Read More