Alarmohet Europa. A po lëviz Putin armën sekrete drejt Krimesë?

Mjeti i dyshimtë është fotografuar në ujërat e Krimesë teksa tërheq një ngarkese misterioze, për të cilën aludohet të jetë arma sekrete e Putinit.

Dëshmitë kanë kapur anijen tek transporton një raketë të çuditshme nëpër Strait Kerç, jashtë brigjeve lindore të Krimesë.

Vëzhguesit ushtarakë në rajon kanë spekuluar se objekti i panjohur mund të jetë një pjesë rakete, ose një raketë vjetër ndërkontinentale (ICBM).

“Arma misterioze” duket të ketë një bosht i gjatë që i ngjan një rakete dhe është postuar fillimisht nga mediat ukrainase.

 

kerch-strait-google-maps-1289604russia-boat-cargo-crimea-693790russia-boat-cargo-crimea-1289587russia-boat-cargo-crimea-1289590
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Zgjedhje nën tension dhe presion! Zyrtari i lartë i UEFA-s: Qeveria të mos ndërhyjë

  Asambleja e 7 e Përgjithshme Zgjedhore në Federatën Shqiptare të Futbollit...
Read More