Amerikanët, në radhë për librin mbi Trump

Duke sfiduar përpjekjet e avokatëve të Donald Trump për të penguar hedhjen në treg të librit shpërthyes mbi “pas kuintave” e Shtëpisë së Bardhë, shtëpia botuese amerikane vendosi ta nxirrte në shitje përpara parashikimit.

Radhët e gjata të njerëzve në Washington treguan se çfarë interesimi ka për librin që solli një përplasje publike dhe dramatike mes presidentit dhe ish-kryestrategut të tij Steve Bannon.

Michael Wolff shkruan aty se kur Trump refuzoi të fajësonte supremacistët e bardhë për incidentin në Charlotsville, Bannon kishte menduar se ai nuk është në rregull nga trutë dhe kishte sugjeruar hapur se mund të shkarkohej në bazë të amendamentit të 25-të.

“Martesa e kreut të administrates amerikane nuk është aspak ajo që duket, thotë autori; edhe kur ishin te dy bashke me Melanian më kullën Trump, mund te kalonin dite te tera pa e pare njeri tjetrin. ajo madje kishte qarë mbrëmjen e fitores se tij dhe nuk ishin lot gëzimi”.

“Ushqimin, trump”, thotë Wolff, “e porosit nga McDonalds se ka frikë nga helmimi; ndodh shpesh që pasdite të ulet në shtrat duke ngrënë hamburger e të flasë me miqtë në telefon ndërsa sheh tre televizorë njëherësh; Brenda 10 minutave tregon tre herë të njëjtën histori.

Dhëndrin Jared Kushner e konsideron njeri që përulet e thotë se nuk duhet ta kishte lejuar kurrë që të zhvendosej në Washington me Ivankën. kjo e fundit synon nga ana e saj Presidencën dhe bën shaka me miqtë mbi sekretet e flokëve të të atit, duke u rrëfyer se Trump ka bërë një operacion për zvogëlimin e skalpit.

Vetë presidenti republikan e dha në Twitter përgjigjen e vet duke thënë se Wolff nuk e ka pasur kurrë lejen e tij për të hyrë në Shtëpinë e Bardhë e shtoi se libri është i mbushur me gënjeshtra, keqinterpretim dhe burime qe nuk ekzistojnë në të vërtetë.

Wolff thotë se Trump nuk ka asnjë lloj besueshmërie dhe se vete stafi i tij mendon për të që është “si fëmijë”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Aplikojeni këtë maskë që të dukeni 10 vjet më të rinj

Nëse mendoni se keni nevojë të shpenzoni shumë para dhe shumë kohë...
Read More