Amina Shena, një Marilyn Monroe shqiptare…Karrierën si modele e ka filluar që në moshën 15-vjeçare. Ka sfiluar dhe pozuar për firma të ndryshme, kalendarë, reklama.

Në vitin 2009 mori pjesë në një konkurs bukurie, ku u vlerësua me çmimin “Miss queen of the Europe” dhe “Miss fotozhenia”. Së fundmi ka qenë pjesë e një formati televiziv.

Është fjala për bukuroshen Amina Shena, e cila ishte e ftuar në “Pop Culture”. Aktualisht Amina është në pritje për t’u bërë nënë.

Ajo foli për marrëdhënien e saj me reperin Lazy, duke thënë se gjithçka shkon shumë mirë mes tyre, ndërsa tashmë janë në një periudhë tejet të lumtur pasi janë në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Amina ka një ngjashmëri të madhe edhe me Marilyn Monroe dhe për këtë modelja u shpreh se e përndjek. “Gjithsesi mua më vjen mirë për këtë, pasi ajo është një ikonë e modës.

a1a2a3a4a5a6mmmmmmmm
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Alba Hoxha shfaqet me fustan nusërie, Albi Nako s’e ruan dot emocionin

    Lidhja mes koreografit Albi Nako dhe balerinës Alba Hoxha ka...
Read More