Amorgos, vendi ku e bardha shkrihet mes ngjyrave 

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Amorgos është një nga ishujt më të bukur grek në Detin Egje.

I vendosur pranë Naxos-it dhe Ios-it , në anën jugore të Cyclades-it, ky ishull mahnit vizitorët me bukuri natyrore, arkitekturës tradicionale dhe plazhet pabesueshëm.

Bukuria e saj e virgjër ka frymëzuar regjisorin Luc Besson për të xhiruar skenat e filmit The “Big Blue’ në plazhin e Agia Anna-s.

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece
Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

Bright & Colorful Amorgos, Greece

 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Nipi u kap me 800 mijë euro, kreu i RENEA-s: Të mbajë përgjegjësi

Biznesmenit 25-vjeçar, Orest Sota,  iu sekuestuan tre ditë më parë në Elbasan...
Read More