Anjeza Branka tregon takimin e fundit me Ergi Dininergi-barbana

Një nga mikeshat më të afërta të Ergi Dinit, këngëtarit 22-vjeçar që u përcoll dje në banesën e fundit,Barbanës, Anjeza Branka tregon takimin e fundit me ta.

Në një prononcim për “Vip Pages” të “Gazeta Shqiptare”, Anjeza mes dhimbjes ka risjellë edhe njëherë takimin e fundit me Ergin.

“Takimi i fundit ka qenë në aeroport, dy ditë para aksidentit. Aty dhe jemi ndarë. Unë kam shkuar për në Dyseldorf, ai dhe e motra Barbana po ktheheshin për në Tiranë, dolëm dhe pimë një cigare jashtë aeroportit. Dhe pengu im është që kur u ndamë i thashë ‘hajde se shifemi’, as nuk i putha… Nuk di se çfarë të them! Ende nuk më besohet! Ergin e kisha si vëllain tim të vogël”, – ka mundur të shprehet një nga mikeshat më të afërta të Ergit dhe Barbanës.

Djaloshi që u bë i famshëm nga “X Factor 3”, humbi jetën të hënën në mbrëmje, në një aksident së bashku me mikun e tij, Kejdi Halili.

Një sërë personazhesh të njohur të skenës e televizionit, kanë qenë të pranishëm sot në varrimin e këngëtarit Ergi Dini në Shkodër.

Sipas raportimeve të mediave, mbi 200 njerëz u mblodhën në apartamentin e familjes Dini në Shkodër, për të përcjellë Ergin për në banesën e fundit.

Vera Grabocka, Alketa Vejsiu, Rozana Radi, Juliana Pasha, Kejsi Tola, Samanta Karavella, Beatrix Ramosaj, Alban Ramosaj, Arnita Beqiraj, Olta Boka, Erik Lloshi etj., u panë t’i qëndrojnë pranë motrës së tij Barbana dhe pjesës tjetër të familjes në këtë ditë pikëllimi.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Përplasen 3 makina me njëra –tjetrën, plagosen rëndë disa persona

Tre automjete janë përplasur në hyrje të qytetit të Sarandës dhe për...
Read More