Ankara merr një vendim interesant rreth LGBT

Në Ankara janë ndaluar të gjitha shfaqjet publike të filmave dhe ekspozitave që kanë të bëjnë me problemin e LGBT, njoftoi zyra e guvernatorit të kryeqytetit, duke thënë se vendimi u mor për shkak të sigurisë publike.

“Duke filluar nga 18 nëntori 2017, kinematë, panairet, panelet, intervistat dhe ekspozitat që kanë të bëjnë me problemet e LGBT janë të ndaluara në provincën tonë për mirëqenien dhe sigurinë”, shprehet zyra e guvernatorit, transmeton Reuters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Banka NBG Albania sjell në Shqipëri një nga mezzosopranot e njohura greke

Kleoniki Demiri vjen ne Tirane me 6 Janar 2018 me ftese te...
Read More