Ardian Bujupi del fitues nga “Bama Music Awards” në Gjermani

Këto ditë në mbarë botën janë mbajtur evente të ndarjes së çmimeve në fushën e muzikës.

Ardian Bujupi 1

Picture 1 of 2

Nga pothuajse çdonjëra prej këtyre ceremonive, shqiptarët dolën fitues.

Të dielën që kemi lënë pas, u mbajt “MTV EMA”, të cilin e drejtoi Rita Ora, në këtë ceremoni çmim morën Dua Lipa dhe Ermal Meta.

Ndërsa, mbrëmë në Hamburg të Gjermanisë u mbajt “Bama Music Awards”, këngëtari Ardian Bujupi fitoi çmimin “Artisti i ri më i mirë në Ballkan”.

Madje, Bujupi ka edhe ka performuar në skenën e “Bami Awards”, ku u paraqit me këngën “Andiamo” të cilën e ka në bashkëpunim me reperin Capital T.

Shkruar Nga
More from Revista User

Vlorë, 77 banesa të Novoselës dhe Fitores u zgjuan me 40 cm ujë

Novosela ka kaluar një natë të vështirë. 77 banesa të fshatit Novoselë...
Read More