Aromë lufte: Rusia tregon ‘muskujt’, Putin bën një paralajmërim

Bota është sërish në ankth pas një vendimi të presidentit amerikan, Donald Trump për të mos njohur marrëveshjen bërthamore me Iranin.

Tensionet janë shtuar ndjeshëm dhe Irani ka paralajmëruar se do vazhdojë me shpejtësi pasurimin e uraniumit.

Një ish-gjeneral rus thotë se bota mund të rrëshqasë me shpejtësi drejt një lufte bërthamore.

Por a janë këto thjesht paralajmërime të mediave?

Presidenti rus, Vladimir Putin ishte i pranishëm sot në paradën madhështore në Sheshin e Kuq.

Teksa fliste në Ditën e Fitores më 9 maj, Trump tha se paqja është delikate.

Në krahun e tij ishte kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe presidenti serb, Aleksandar Vucic.

1234567891011121314
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Ups! Princin Harry e pickon bleta gjatë fjalimit, reagimi i gruas së tij na len pa fjalë…!

Pas dasmës mbretërore që bëri bujë në të gjithë botën, Princ Herry ...
Read More