Arrestimi i Gjuriç, Ndizet veriu i Kosovës, serbët dalin në protestë. Berisha përgëzon policinë e KosovësIsh-Kryeministri Sali Berisha, ka reaguar lidhur me arrestimin e Marko Gjuriç nga policia e Kosovës. Berisha përgëzon autoritetet policore të Kosovës për ‘përgjigjen e merituar ligjore’ që iu dha Gjuriçit.

Berisha e cilëson si një provolacion të rrezikshëm nga serbomadhi Marko Gjuriç në veriun e Kosovës.

“Një provokacion i rrezikshëm nga serbomadhi Marko Gjuriç në veriun e Kosovës!

Sot, në zbatim të ligjit, policia e Kosovës arrestoi për hyrje të kundraligjshme në territorin e Republikës së Kosovës njërin prej serbomëdhenjve më të damkosur, ministrin Marko Gjuriç.

Me këtë rast le të denojmë ne të dashur miq aktin e ketij provokatori të rrezikshem dhe të përgëzojmë autoritetet policore të Kosovës për pergjigjen e merituar ligjore që i dhanë atij”,- shkruan Berisha.

POSTIMI: 

“Nje provokacion i rrezikshem nga serbomadhi Marko Gjuriç ne veriun e Kosoves!

Te dashur miq, sot, ne zbatim te ligjit, policia e Kosoves arrestoi per hyrje te kundraligjshme ne territorin e Republikes se Kosoves njerin prej serbomedhenjve me te damkosur, ministrin Marko Gjuriç.

Me kete rast le te denojme ne te dashur miq aktin e ketij provokatori te rrezikshem dhe te pergezojme autoritetet policore te Kosoves per pergjigjen e merituar ligjore qe i dhane atij. sb”

29541831_979247948902779_3243000181079072200_n-e1522091172305arrestimi-gjuricauto_arrestimi1522082616qz7k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWmpnN01EQV8vYTUzYWI5ZWE2NzQ0NjU5ZWZlNTRiZjkzMjRhN2IyZjIuanBlZ5KVAyQAzQU9zQN-kwLNAkIAgaEwAQauto_gjurc1522081908auto_arrestimi11522082615dsfdsgsdauto_arrestimi21522082614
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Shpërthen mina, plagosen 5 minatorë në Klos

  Pesë minatorë kanë mbetur të plagosur në minierën e Klosit. Ngjarja ka...
Read More