Arrestohen 6 persona në Francë, po planifikonin sulm terrorist

292953

Katër persona janë arrestuar në Strazburg dhe 2 të tjerë në Marsejë në kuadër të një operacioni anti-terror të policisë franceze.

Sipas mediave lokale, katër të arrestuarit e parë po planifikonin një aksion terrorist, në shënjestër të të cilit ishte komisariati i policisë së Strazburgut, si dhe tregu i Krishtlindjes.

Tregu në fjalë hapet të premten e ardhshme dhe tërheq çdo vit rreth 2 milionë persona. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Brendshëm, Bernard Cazeneuve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Anastasia Kvitko “lë pa frymë” ndjekësit e saj

Anastasia Kvitko u bë e famshme për krahasimin e saj me seks-simbolin...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.