Arrestohen 6 persona në Francë, po planifikonin sulm terrorist292953

Katër persona janë arrestuar në Strazburg dhe 2 të tjerë në Marsejë në kuadër të një operacioni anti-terror të policisë franceze.

Sipas mediave lokale, katër të arrestuarit e parë po planifikonin një aksion terrorist, në shënjestër të të cilit ishte komisariati i policisë së Strazburgut, si dhe tregu i Krishtlindjes.

Tregu në fjalë hapet të premten e ardhshme dhe tërheq çdo vit rreth 2 milionë persona. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Brendshëm, Bernard Cazeneuve.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Rita Ora, ende në atmosferë festash

Rita Ora është ende në atmosferën e festave të fundvitit. [ngg_images source="galleries"...
Read More