Arrestohet 57-vjeçari, shfrytëzoi tokën e lëshuar me qiraSpecialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Pogradec, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit :

M.P, 57 vjeç, banues në Tiranë.

Procedimi ndaj tij filloi pasi ky shtetas duke qenë me detyrë administrator i një shoqërie private, dyshohet se ka pushtuar dhe shkatërruar një sipërfaqe toke rreth 10 dynym, (e cila rezulton në pronësi të disa shtetasve) në fshatin Petrushë-Pogradec, duke shkelur kontratën që kjo shoqëri, kishte lidhur me Bashkinë e Pogradecit, për të shfrytëzuar një pjesë toke të lëshuar me qira në këtë fshat.

Materialet në ngarkim të këtij shtetasi, i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për hetime të mëtejshme.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e enjte 8 shkurt 2018

Dashi Sot do të përfshiheni nga një frymë e fortë e pasionit....
Read More