Arrestohet Komisari i Policisë, i dënuar në Itali. Si e fshehu SHKB urdhër-arrestin e ardhur që në 2014-ën

Oficeri i policisë në Tiranë Dritan Xhindoli është arrestuar , pasi ishte në kërkim.
Sipas policisë Dritan Xhindoli është dënuar nga gjykata e Bolonjës në Itali me 10 vite burg nën akuzën për “vjedhje dhe falsifikim dokumentesh”.

Mësohet se së fundmi Xhindoli ka mbajtur postin e specialistit në Drejtorinë e Policisë Tiranë. “BalaknWeb” mëson se e urdhri për ndalimin e oficerit ka ardhur që në vitin 2014, por është mbajtur i fshehtë nga SHKB.

Shkruar Nga
More from Revista User

Fier, 19-vjeçari me makinë aksidenton për vdekje këmbësoren

Një 60-vjeçare këmbësore është aksidentuar për vdekje në Fier. Ngjarja ka ndodhur...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.