Arrestohet nga policia greke infermierja nga Lushnja me 13 kg e 616 gr marijuanë850x636_goditet-banda-e-droges-se-odise-verbofshit-4-ne-pranga1483098989

Policia greke në Igumenicë, ka vënë në pranga një shtetase shqiptare pasi u kap me 13 kilogram kanabis. Nën pranaga është vënë edhe Elimljana Kokoni, 22 vjeç. Gjatë kësaj kohe ajo kishte marrë një taksi në Sarandë dhe më pas ka kaluar Qafë-Botën deri në doganën greke.

22-vjeçarja nga Lushnja teksa merrte autobusin, Mavromat-Igumenicë nuk kishe valixhe por një çantë dore.

Emiljana Kokoni ka kërkuar të ndalojë autobusi. Në atë moment një person i paidentifikuar i ka marrë çantën, pasi ka ndaluar në stacionin e Igumenicës. Teksa priste stacionin e radhës është arrestuar nga policia.

Dyshohet se valixhja ka kaluar nga kufiri i gjelbër drejt Akropolis. Pas kontrollit nga policia, në valixhe u gjetën dhe u sekuestruan 4 pako me 13 kg e 616 gram marijuanë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Robert Aliaj shuan kuriozitetin e shqiptarëve, ja pse i lyen thonjtë me manikyr

Robert Aliaj  lindi ne Tirane me 18 shkurt 1960, ne nje familje me...
Read More