Arrestohet shqiptari me 105 kg marijuane në makinë. Emri

Policia e qytetit të Bolonjës ka arrestuar shtetasin shqiptar Rinardi Haxhiaj 35 vjeç me akuzën e trafikut të drogës së tipit marijuanë.

35 vjeçari shqiptar u arrestua në flagrancë në automjetin e tij ku u gjetën rreth 105 kg marijuanë e konfeksionuar në pako.

Në banesën e shqiptarit u sekuestruan rreth 5400 euro cash si dhe materiale që përdoren për konfeksionimin e drogës.

Arrestimi i shqiptarit është fryt i operacionit të disa ditëve më parë i koduar “Rexton” i cili çoi në shkatërrimin e dy grupeve trafikantësh shqiptarë dhe marokenë që trafikonin drogë në rajonin e Emilia Romagnës, në Lazio e në qytetin e Bolognas.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Gjoks burri”, ja risia e kostumit për në plazh

Gratë e vajzat po mësyjnë dyqanet për të gjetur bikinit dhe kostumet...
Read More