Arrin në 213 numri i të vdekurve në përmbytjet monsune në Indi

Përmbytjet e shkaktuara nga shirat monsune në Indinë perëndimore, kanë marrë jetën e 213 personave, tha sot një zyrtar indian, ndërsa ekipet e shpëtimit kanë vazhduar kërkim në fshatrat që janë prekur nga vërshimet.

Numri i të vdekurve në shtetin indian të Gujarat ka arrit në 123 dhe pas tërheqjes së ujit nga fushat e përmbytura, ekipet e shpëtimit kanë arritur në vendet ku trupat kanë filluar të paraqiten në sipërfaqe, raporton AFP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Sa i rëndësishëm është gjumi në jetën tonë

Ne bëjmë shumë gjëra çdo ditë, saqë duhet t’ia ndalojmë vetes ndonjë...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *