Art me mbetjet metalike të makinave, imagjinata e iranianit në skulptura mbresëlënëse

Artisti iranian Bahram Ashofteh ka gjetur një mënyrë të veçantë plot imagjinatave për të përdorur pjesët e vjetruara të makinave. Ai krijon skulptura nga mbetjet metalike të shkatërruara dhe të panevojshme të makinave.

Art 1

Picture 1 of 11

Artisti ka 10 vite që e zhvillon zejen e tij të veçantë.

“Momentet më të mira për mua janë ato që i kaloj në punishte me skulpturat e mia. Secilën ditë një krijim i ri dhe ide të reja. Ky art është shumë i madh dhe plot variacione si një det i tërë”, u shpreh Bahram Ashofteh, artist.

Dizajnet e ndërlikuara për skulptura më të mëdha kërkojnë 5 deri 8 muaj. Së fundi artisti krijimet e tij i prezantoi në një ekspozitë në Tehran, ku disa nga skulpturat u shitën për qindra mijëra dollarë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kryeministri islandez ka shitur asetet para krizës së 2008-tës

Kryeministri islandez, Bjarni Benediktsson, i përfshirë në Panama Papers, është i dyshuar...
Read More