Artan Hoxha tregon mënyrën më të re të pastrimit të parave të drogësGazetari investigativ Artan Hoxha, i njohur për investigimet e tij lidhur me kultivimin e kanabisit në vend apo edhe rastet dhe krimet më të bujshme, është i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të Blendi Fevziut, ku po flitet rreth temës “Rënia e euros dhe paratë e pista”.

Duke komentuar futjen e parave të pista në ekonominë shqiptare dhe rënien e euros, Artan Hoxha zbuloi një mënyrë të re të përdorur gjerësisht në Shqipëri kohëve të fundit, për të pastruar paratë e drogës.

Ai u shpreh se krahas ndërtimeve, tashmë ka filluar investimi në lojërat e fatit.

“Investimi në lojërat e fatit është mënyra më e re e pastrimit të parave. Sot nuk janë shtuar lojtarët, por vetëm lojërat. Është një nga fushat ku asnjëherë nuk merret vesh si investohet, si fitohet apo nga vijnë paratë”, – tha ndër të tjera Hoxha.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Kujdes! Mjeku: Përdorimi i tepërt i biçikletës shkakton impotencë

  Përdorimi i biçikletës është një mënyrë shumë e mirë për një...
Read More