As në PS nuk i duan këshilltarët e larguar të LSI, deputetja: Burracakë!As në Partinë Socialiste nuk e besojnë fabulën e bashkëpunimit të opozitës me Rusinë, që është bërë shkak që këshilltarët e LSI të largohen në masë drejt Partisë Socialiste.

Deputetja e PS, Adelina Rista, i quan këta kameleonë interesaxhinj e burracakë, që sipas saj, qëndrojnë në çdo kohë si këpusha mbi trup të PS.

“… Të zhgënjyer???!!! … Tani u qenkeshin hapur sytë???!!! … Po pse zgjedhin Selinë e PS për të bërë publik “zhgënjimin” e tyre, duke lexuar nëpër rreshta që nuk i kanë shkruar vetë???!!!

…. Këta kameleonë interesaxhinj, burracakë, që në cdo kohë i qëndrojnë si këpusha mbi trup PS-së… pse nuk e bëjnë publik qëndrimin e tyre nga zyrat e Partisë së tyre…të largohen prej andej e …. pastaj le të trokasin në derën e PS- së,… të anëtarësohen sipas statutit të kësaj partie… e të japin prova duke punuar në radhët e saj si e gjithë anëtarësia socialiste?!

Eh….socialistët e thjeshtë!… sa keq ndihen kur shohin se duhet të mbajnë mbi shpinë për t’i nxjerrë pa lagur matanë lumit, lloj- lloj kameleonësh që kanë vënë kushtin e radhës… dhe kanë marrë premtimin e radhës… Fenomeni LSI!…… Dhe është i njohur ky fenomen… ndodh sa herë që LSI nuk ka pushtet… #FenomeniLSI#” shkruan deputetja e PS në një status në Facebook.

Pretekst për largimin e këtyre këshilltarëve nga LSI është zbulimi i lidhjeve të supozuara të Partisë Demokratike me Rusinë. Në shumë këshilla bashkiakë, kalimi drejt PS u bë duke lexuar pak a shumë të njëjtën deklaratë.

Por ndërkohë që akuzon njerëzit e LSI, që po ikin si interesaxhinj, deputetja e PS nuk ka guxuar të thotë asgjë për ata që kanë hapur dyert e PS ndaj këtyre njerëzve.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Emergjenca në bregdet? Njihuni me Silvën, policen nga Vlora që ju vjen në ndihmë…

Gjithkush mund të ketë nevojë për urgjencën apo dhe policinë sidomos në...
Read More