Asfiksimi i 60 nxënësëve në Shupenzë, sot pritet të lënë spitalin

Shëndeti i nxënësve të shkollës së mesme të Shupenzës është përmirësuar dhe sot pritet të dalin nga spitali. Disa janë shtruar në Tiranë, disa në Peshkopi e Bulqizë.

Dje në shkollën e mesme në qendër të Shupenzës janë ndezur kaldajat me lëndë drusore për ngrohjen e ambjentit dhe në momentin e ndezjes oxhaku i shkollës ka qenë i bllokuar; për pasojë tymi është shpërndarë në ambjentet e brendshme të shkollës duke shkaktuar ndotje të ambjentit.

Për pasojë janë asfiksuar dhe ndjerë keq nga ana shëndetësore disa nga nxënësit e kësaj shkolle, rreth 60. Ata u dërguan për trajtim në Bulqizë e Peshkopi dhe dy prej tyre, më rëndë, edhe në Tiranë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Pas puthjes me Jennifer Lopez, Marc Anthony ndahet nga bashkëshortja

Marc Anthony është ndarë nga bashkëshortja e tij prej dy vitesh, modelja...
Read More