Atentati ndaj biznesmenit, rrëfehet polici i burgjeve: Situata më doli jashtë kontrollit kur…Me Pëllumb Gjokën u takuam për t’u sqaruar në lidhje me sherrin mes djemve tanë. Në debat e sipër situata më doli kashtë kontrollit. Nuk doja që gjërat të shkonin deri në përdorimin e armës”. Kështu ka deklaruar në polici Kleant Musabelliu, i cili mbrëmjen e së martës plagosi me pistoletë biznesmenin Pëllumb Gjoka.

43-vjeçari ka treguar se pasi ishin vënë në dijeni të faktit se djemtë e tyre ishin përfshirë në konflikt me njëri-tjetrin, kanë biseduar së bashku dhe kanë lënë që të takoheshin në një lokal tek “Pazari i Ri”, aty ku edhe jetojnë.

Sipas tij, bisedimet mes tyre kishin nisur të bëheshin me zë të lartë dhe për këtë fakt kishin vendosur që të dilnin jashtë lokalit për të folur. Por, në sherr e sipër, efektivi i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve në Ministrinë e Drejtësisë, Kleant Musabelliu, ka nxjerrë armën e shërbimit dhe ka qëlluar tri herë drejt 46-vjeçarit Gjoka.

Ky i fundit mori plagë në këmbë dhe menjëherë u dërgua në urgjencë për të marrë ndihmën e nevojshme, ku fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Burime pranë policisë bënë me dije se po të njëjtën gjë ka pohuar edhe biznesmeni Gjoka, se takimi mes tyre ishte bërë për të shuar sherrin që kishte nisur më herët mes djemve.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e hënë 15 maj 2017

Dashi Jeni gjithmonë shumë konkurrues kur bëhet fjalë për punën dhe kjo...
Read More