Athinë, Pas zjarrit përvëlues, përmbytje të frikshme po shkatërrojnë kryeqytetin…Pak ditë më parë, Greqia kaloi një nga tragjeditë më të rënda natyrore në historinë e saj, ku mbi 80 persona humbën jetën si pasojë e zjarrit, ndërsa tashmë është radha e përmbytjeve.

Mediat greke shkruajnë se vetëm gjatë orëve të fundit, reparti zjarrfikës ka marrë më shumë se 300 telefonata për ndihmë në zonën e Atikës, si pasojë e reshjeve të dendura, të cilat sollën përmbytje në zonë.

Përmbytjet kanë bllokuar shumë rrugë, duke u shoqëruar me trafik të dendur, ndërsa ka gjithashtu edhe ndërprerje të energjisë në disa zona të Athinës, por edhe në rrjetin e metrosë.

Shërbimi Kombëtar Meteorologjik në Greqi kishte parashikuar situatën, me shirat që kanë nisur rreth mesditës dhe nuk janë ndalur për të paktën dy orë.

errrr-2permbytje2w1-2w3-2w4-2w5-2
 

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

“Mos më shih në fytyrë… Do të vras po ma përmende emrin”

    Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet për vrasjen...
Read More