Autobusi bie në lum, 44 të vdekur në Indi

autobusi

Të paktën 44 persona kanë humbur jetën kur një autobus me pasagjerë doli jashtë rrugës në një zonë malore të Himalajeve në Indi veriore, dhe ra në një lum

Autobusi po udhëtonte nga Tiyuna në Uttarakhand kur ra lumë rreth 10:15 PM.

Operacionet e shpëtimit janë duke u zhvilluar dhe se numri i viktimave mund të rritet pasi që 56 persona ishin duke udhëtuar me këtë mjet, raportojnë mediat e huaja.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zjarr në burgun 313 në Tiranë!

Në burgun 313 në Tiranë është ndezur një zjarr i qëllimshem mesditen...
Read More