Avujt e alkoolit marrin jetë: Ky është i riu që vrau shokun e tijNjë konflikt në gjendje të dehur mes dy miqve ka pasur në përdorimin e një thike që i ka marrë jetën njërit prej tyre.

Raportohet se viktima dhe autori, të dy banues në fshatin Hot i Ri ishin shokë me njeri-tjetrin, e ngjarja ka ndodhur teksa ndodheshin në lokal me disa miq të tjerë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pas mesnate në fshatin Hot i Ri të Shkodrës.

Viktima dhe autori kanë nisur një debat me sharje e fyerje dhe më pas kanë dal jashtë lokalit ku konflikti banal për motive të dobëta ka degjeneruar në dhunë fizike dhe përdorimin e armës së ftohtë nga ana e 27-vjeçarit Kristian Shkambi (NE FOTO), i cili ka goditur për vdekje 28-vjeçarin Kolë Fermosi.

Pavarësisht ndihmës së dhënë duke e dërguar menjëherë në spital, 28-vjeçari nuk ka mundur të shpëtojë.

Ndërkohë autori i ngjarjes është arrestuar në flagrancë nga policia pak minuta pasi kishte kryer krimin.

loading...
Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Publike vs private –Kadia dhe Shabani përballen në Forumet UET

Sipas Kadisë kapitalizmi është i moralshëm, respekton të drejtat dhe liritë e...
Read More