Azem Hajdari ‘rikthehet’ në Tropojë!

Bashkia e Bajram Currit, inauguroi shtatoren e ’Heroit të Demokracisë’ Azem Hajdari.

Në përurimin e shtatores morën pjesë shumë personalitete të rëndësishme të vendit.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbërriti në Tropojë për zbulimin e shtatores së liderit të Lëvizjes së Dhjetorit, Azem Hajdari.

Shtatorja e Heroit të Demokracisë është vendosur në qytetin e Bajram Currit.

Në përurimin e shtatores ishin të pranishëm personalitete të rëndësishme të vendit dhe trojeve shqiptare.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Të pranishëm në ceremoni ishin: ish-kryeministri Sali Berisha, kryetari i PD, Lulzim Basha, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi etj.

Ceremoninë e hapi me fjalën e tij, kryebashkiaku i Tropojës, Besnik Dushaj.

“Djalin tonë të bukur e përcollëm të ri dhe na u kthye në bronz. Azem, ti je gjallë dhe faleminderit që na dha mundësitë të ëndërrojmë”, tha ai.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Mbretëreshë e ardhshme, por vishet me fustan 50-eurosh nga Zara!

Ajo është mbretëresha e ardhshme e Anglisë. Dukesha Kate, 36 vjeç, u...
Read More